Mesajı Okuyun
Old 10-09-2010, 00:05   #23
Gemici

Mesajların hepsini okudum aşağı yukarı. Ve Sayın Av.İlker DOLGUN'un verdiği linkten dizinin söz konusu bölümünü izledim. Hayır, hayır izlemedim, izlemeye çalıştım, ama diyalogların ve görüntünün sığlığı canımı sıktığı için bazı sahneleri atlayarak bir fikir edinmeye çalıştım.

Kimse kusura bakmasın ama 'bu ülkede, doğru dürüst araştırılmadan, doğru dürüst rol yapmasını öğrenmeden, doğru dürüst senaryo yazmadan, doğru dürüst rejisörlük yapmadan yapılan diziler ve filmler neden seyredilir' sorusunun sorulması gerekirken, avukatlara ve CMK avukatlarına getirilen eleştirileri anlamakta zorluk çekiyorum.

Avukatlık mesleğini hakkıyla yapmayan veya yapamayan kişilerin eleştirilmesinden ve meslek şövenizmine düşmeden konu üzerinde tartışılmasından yanayım. Ama bu tartışmanın yeri sırf para kazanmak gayesi ile hazırlanmış özenden uzak bir dizi üzerindeki tartışma platformunda olmamalı bence.

Aklıma gelmişken belirteyim, bu seneki Berlinale'de Altın Ayı Birincilik ödülü alan Semih Kaplanoğlu'nun Bal isimli filmi Almanya'da vizyona giriyor. Demek'ki Türk Sineması 'Umut Yolcuları'nın dışında eserlerde veriyormuş.

Not: Söz konusu dizinin ve ona benzeyen dizilerin yapılmasını önlemenin yolu sansür ve ceza değildir bence.

Saygılarımla