Mesajı Okuyun
Old 04-03-2002, 19:58   #1
vedat bas

Varsayılan Blok Kapıcısı Kat Maliklerinin Aldığı Kararla İşten Çıkarılıyor

saygıdeger hukukçumuz 6 bloklu bir sitenin blok yöneticisi ve aynı zamanda kiracıyım kasım ayında yapılan kat malikleri toplantısında ocak ayı itibariyle görev yapmakta olan iki kapıcıdan birinin işine son verilmesi konusu oylandı ve oy çokluğu ile karara bağlandı 15 ocak tarihi itibarıyle 3 kişiden oluşan site yönetim kurulu bizim oturduğumuz blok kapıcısınına işten çıkarma işleminin başladığını 20 şubat ta evi boşaltmasını tebliğ etmiş zaten zor durumda olan bu şahıs için işten çıkrma bir yıkım olacak.size sormak istediğim maaşı kiracılar tarafından ödenen ve evler kiralanırken kapıcısı var şu hizmetleri yapacak diye ev sahipleri tarafından taahhüt edilen (sözlü olarak)durumda kiracıların da fikri alınmadan,kapıcılar hakkında şikayet dilekçesi veya tutanak olmadan,sadece 3 kişilik yönetim kurulu kararıyla (blok yöneticilerine danışılmadan)işten çıkarılabilir mi?yeni işletim sisteminde kapıcı servis almayacak çöp almayacak vb.kararlar var buna kiracılar olarak itiraz edebilirmiyiz?kısacası biz kapıcının işten çıkarılmasını istemeyen çogunluk kiracılar olarak ne yapabiliriz?beni bu konuda bilgilendirirseniz müteşekkir olurum

16-01-2002 23:34:01