Mesajı Okuyun
Old 04-03-2002, 19:50   #1
hasan uğur

Varsayılan İhtiyaçtan Dolayı Gayrimenkul Satışı

Düğün yapmıştım borçlarım vardı,ayrıca düğün yaptıktan üç ay sonra trafik kazası geçirdim.Borçlarım vardı.Ödeyemez duruma gelmiştim.Yarısı benim, yarısı babamın, üzerime olan gayri menkulümden, hissemi satmaya, karar verdim.Hissemi satlığa çıkardım.Sattığımı babam duyunca,babama sattım .ve Tüm borçlarımı ödedim.Satış tarihi, boşanma davası açmadan 3 gün önceki bir tarihe rastlıyor.Benim menkul ya da gayri menkul hiç bir mal varlığım yoktur.Babama ait olan dükkanda arasıra babama yardım ediyorum.Babam bana harçlık veriyor.hiç bir gelirimde yoktur.iş ve işçi bulma kurumuna müracaat ettim, kendime uygun bir iş arıyorum.Hatta kendi isteğe bağlı sigortamı bile ödeyemiyorum.BENİM SORUM:EŞİME BOŞANMA DAVASI AÇTIM DAVAYI KAYBEDERSEM ,HAKİM EŞİME NAFAKA TAKDİR EDERSE, BU NAFAKAYI ÖDEYECEK DURUMDA DEĞİLİM.BABAMA SATTIĞIM GAYRİ MENKULÜMDEN DOLAYI BABAMA HACİZE GELEBİLİRLERMİ?KARŞI TARAF SATIŞIN MUVAZAALI OLDUĞUNU İDDİA EDİP,DAVA AÇARAK ALACAKLARINI HAKSIZ BİR ŞEKİLDE BABAMDAN TAHSİL EDEBİLİRLERMİ?BU DURUMDA BABAM YADA BEN SIKINTIYA GİRERMİYİZ.LÜTFEN YARDIMCI OLUN?TEŞEKKÜR EDERİM.SAYGILARIMLA...................

13-01-2002 20:26:43