Mesajı Okuyun
Old 16-10-2009, 16:40   #29
Cihan91

Arkadaşlar, bu konuda sizlere danışmak istediğim birşey var. (Forumdaki ilk mesajımın bu tür yardım isteği olmasını istemezdim ama karar vermeye kısıtlı bir zamanım olduğu için böyle oldu.)

Bu yıl ÖSS'ye girdim ve Selçuk Hukuk'a yerleştim.Kayıt yaptırdım ve 3 haftadır da ders işliyoruz fakültede.
Aklımda Ankara Hukuk'a yatay geçiş düşüncesi vardı ama; hem ÖSS puanımın A.Hukuk'un taban puanından 13 puan düşük olması hem de fakültemiz de yatay geçiş için yüksek bir ortalama yapmanın oldukça zor olması nedeniyle benim için hayal olarak kaldı A.Hukuk'a yatay geçiş.

Eğer 2010 ÖSS'ye girerse, bu yıl yerleştiğim için AOBP yarı yarıya düşecek ve Ankara Hukuk'a giremeyeceğim.

Ama 2011'de böyle bir sorun olmayacak, gereken puanı aldığım takdirde girmem mümkün olacak.
Eğer bu yıl alttan ders bırakmazsam, A.Hukuk'a girdiğim vakit 2.sınıftan devam edebiliyormuşum.
Sormak istediğim 1.şey: Bu yeni sınav sisteminde de aynı mı?
2.si de: Selçuk Hukuk ve Ankara Hukuk'ta gösterilen zorunlu dersler aynı. Ama A.Hukuk'ta seçmeli dersler var. Geçtiğim vakit, ben bu dersleri alttan mı almak zorundayım, yoksa seçmeli olduğu için almama gerek yok mu?