Mesajı Okuyun
Old 27-05-2009, 22:07   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Ne yapmam gerekiyor?

Kahdem Derneği Kurumsal SiTesine gelen soru,yazana bilgi verilerek bu alana taşınmıştır.

Alıntı:
merhaba: ben 5 yıldır evliyim ve eşimden 4 yıldır şiddet görmekteyim 1 kız çocuğum var eşimin ailesinden dolayı sürekli şiddet görüyorum 29/04/08 tarihinde darpdan dolayı mahkemeye cıkmıştık ama barışmış olduğumuzdan dolayı şikayetçi olmamışdım fakat hakim 5 ayhapis cezası vermişdi. ve davayı 5 yıla ertelemişdi. kararı aldığımda para cezasına cevrilmeyeceği yazıyordu. 03/07/09 tarihinde tekrar şiddet uygulamışdı ve sebeb kardeşinin benim maaş kartımdan faizli parayı ve maaşı cekmesidir niye ve nasıl cekiyor demem üzerine bana şiddet uyguladı.ikimizinde raporu var benim 4 gün iş görememezlik raporum da var darpdan dolayı ifadesinde benim onu vurduğumu iddia ediyor ben onu vurmadım ve vuramam ayrıca benim 8,5 aylık hamile iken bile vurduğuna dair raporlarım var 8 adet 15 gün önce benim yanıma avukatlarını gönderdi barışın diye benim ne yapmam gerekiyor ceza alırmıyım ve onun cezası ne olur 30/06/09 mahkememiz var ne yapmam gerekiyor banabilgi verirseniz teşekkür ederim