Mesajı Okuyun
Old 09-01-2009, 17:06   #1
Av. İbrahim YİĞİT

Varsayılan Şirket Ünvanında Değişiklik - Husumet

Arkadaşlar kolay gelsin. Müvekkil Bursa'da faaliyet gösteren bir şirkete ait çek getirdi. Şirketin adresini öğrenmek için internetten yaptığım araştırma neticesinde çek üzerindeki ünvanla tam örtüşmeyen, ancak müvekkilin diğer verdiği bilgilerle aynı bilgilere sahip bir şirketle karşılaştı. Çek bankasını telefonla aradığımda bana şirketin değişik tarihlerde ünvan değişikliği yaptığını, son ünvanının çek yaprağı üzerindeki ünvan olduğunu söyleyerek aynı adresi bildirmiştir. Ben de çekteki şirket ünvanını yazarak takibi başlattım ancak işkillendiğim için takiple birlikte ticaret sicilinden ve bankadan bilgileri istedim. Banka cevabı geldi, cevapta ticaret sicil kaydı ve vergi levhası sureti var ve çekteki ünvanla aynı değil. Ticaret sicil cevabı gelmedi ancak anladığım kadarı ile çekteki ünvanlı bir şirket yok. Takibi bankanın gönderdiği evraklardaki ünvana karşı devam etmek istiyorum diye müdürle konuştum, takibi genişletemezsin diyor. Benim borçlum aynı şirket, vergi numarası, adres ve telefonları aynı. İcra dosyasından usulüne uygun olmayan yapılan tebligata karşı da şirketten bir itiraz vs. olmadı. Ne önerirsiniz. Teşekkürler.