Mesajı Okuyun
Old 16-06-2011, 06:11   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan sedalı
Merhaba Eşim polis ben öğretmenim. Eşimle evlendiğim zaman oda öğretmendi şimdi polis oldu. Gece çalışıyor ve ben yalnız kalmaktan korkuyorum. İkimizinde maaşı var maddi durumumuz iyi ancak nerde şehrin dışında ucuz ev var orda oturmamız için ısrar ediyor. Ben site şeklinde güvenli bir yerde oturmak istiyorum.Şuanda müstakil tekme atsan kapısı kırılacak bir evde oturuyoruz. Geceleri korkudan uyuyamıyorum ve bu durum işimide etkiliyor. Sonuçta belli bir çevremiz var. Öğretmen arkadaşlarımı eve davet etmekten utanıyorum. Başka sorunlarla birlikte bu durumuda dilekçeme ekleyerek dava açsam taşınsam benmi haksız görünürüm. Dava açtıktan sonra taşınmayı kabul ederse davam reddedilirmi.Bayanın oturduğu evden memnun olmaması olumsuz bir durummudur.

Sayın konuk,
Hukuk sistemimizde eşler, oturacakları konutu birlikte seçerler. Eşiniz ile oturacağınız konutun seçiminde anlaşamazsanız, hakimin müdahalesini isteyebilirsiniz. Bu durumda hakim, sizi uzlaştırmaya çalışacak, olmadığı takdirde her ikinizin ve varsa çocuklarınızın yararını gözeterek bir karar verecektir.
Bu ve tüm hukuksal işlerinizde bir avukattan doğrudan yardım almanızı öneririm.