Mesajı Okuyun
Old 12-06-2007, 13:59   #194
üye8180

Bazı meslektaşlarım 19 Aralık 2006 tarihi ile sarf kararının kaldırıldığı tarih olan 21 Mayıs 2007 tarihleri arasında yapılan hazırlık/esas CMK görevlendirmeleri için savcılık ve mahkemelerden sarf kararı talep etmeleri gerektiğini zannediyorlar. Bu yanlış. Sarf kararı bu tarihler arasındaki görevlendirmeler bakımından da kaldırılmıştır. Bilgilerinize, aşağıdaki yönetmelik maddesiyle birlikte sunuyorum.
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Geçici Madde 1 - (1) 19/12/2006 tarihi ile bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarih arasında Ceza Muhakemesi Kanunu uyarınca soruşturma ve kovuşturma makamlarının talebi üzerine görevlendirilmiş müdafi veya vekillere ilişkin hususlarda da bu Yönetmelik hükümleri ile 2007 yılı Tarifesi uygulanır.

(2) (Değişik fıkra: 21/05/2007 - 26528 S. R.G. Yön./4. md.)(*) Birinci fıkrada belirtilen döneme ilişkin olarak barolar tarafından hazırlanan ayrıntılı ödeme listeleri ve eki belgelerin Cumhuriyet başsavcılığına teslim edilmesi üzerine ödeme emri belgeleri gecikmeksizin düzenlenir.
Sarf kararı talep etmeyiniz. Bu arada meslektaşlarımız bizim halimiz nice olacak? Mayıs ayında CMK için makbuz kestim. Dün muhasebecim geldi. 600 YTL. KDV çıkmış. Kendisine ' Makbuz kestim ama ödeme almadım ' deyince şok geçirdi. 'Para almadıysan niye makbuz kestin' dedi. ' Makbuz ödemenin ön koşulu' dedim. Bir türlü anlamadı. Hala paralardan haber yok. Bir keşmekeştir gidiyor.