Mesajı Okuyun
Old 06-06-2007, 11:39   #191
av.selahattin07

Selam, ben hala "alıntı yapma özürlü olduğum için" buraya tekrar yazmak zorunda kalıyorum. Köylülerin tabiri belki doğrudur. Devlette alacağın olsun yeter ki. orda kalmaz. birgün mutlaka ödenir. Ödenir ödenmesine de önceliği devlet belirler. Nasıl mı? Önce dış borçlar, daha doğrusu BİTMEK BİLMEYEN FAİZİ Ödenir, Ben devletin dışardan aldığı borca faiz ödemesini kredi kartı mağdurlarına benzetiyorum. Faizi öde öde, ana paradan hiç bir şey düşmesin. Bu arada borcu veren ülkelerin yaşam sevisenin neden bu kadar yüksek olduğunu, kişi başına düşen milli gelirin ve refah payının bunlarla ilişkisi var mıdır? bunu da bilmem. Devlet (doğrusu iktidar:gelmiş-geçmiş belki gelecek iktidar da) memurundan zorunlu tasarruf kesintisi yapar. Bir dünya para nereye gider? Nerde harcanır? Bilinmez. Sonra biri gelir bak yıllardır ödenmeyen ZTK'nizi ödedim. der Memurum nasıl sevinir. Kaybettiği eşeğini bulan adam misali. Eşek halbuki hep ona aitti. biri geldi elinden aldı. Daha kesilen ve ödenmeyen bir sürü para, akibeti hala belli değildir ne olacağı? Ama devlet mutlaka öder. devlette paran kalmaz. Bu tür konular formda tartışılması yasak olan konulardı galiba ama kendimi tutamadım. ,cmk alacaklarını da devlet ne zaman keyfi olursa öder. Bu arada biz kendi alacağımızı almakta bu kadar zorlanırken, başkalarının alacağını nasıl alacağız diye de bir soru geliyor aklıma. Boşa mı konuşuyoruz? Deve'nin neresini düzelteceksin?