Mesajı Okuyun
Old 03-05-2011, 15:00   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
arkadaşım(kadın) boşanma aşamasında. çocuğu haftasonlarında kocasına yatıya veriyor. bu hafta bir sosyal paylaşım sitesinde(facebook) 2 yaşındaki çocuğunun kocası ve kocasının şu anda ilişkisini sürdürdüğü, boşanma aşamasına doğrudan sebebiyet veren kadın ile birlikte 1 mayıs mitingine götürüldüğünü öğrendi. fotoğrafları facebookta görmüş. bu durumda yapması gerekenler ne olabilir?

Ben çocuğun 1 Mayıs Mitingine götürülmesinin velayet bakımından önemli olmadığına inanmaktayım. Çocuk kendisinde olan baba, 40 yılda 2 incisi yapılan ve gerekli ve yeterli hassasiyetler nedeniyle güvenli olacağı öngörülen bir mitinge katıldı diye kusurlu sayılmamalı. Ama bu tamamen takdiri bir durum ve hakimden hakime değişebilir. Ben hakim olsaydım bir kusur olarak görmezdim, Sayın Ekici hakim olarak davaya baksaydı kusur olarak görebilecekti.

Daha önemlisi, kocanın boşanma davası devam ederken davanın açılmasına neden olan kadınla birlikte fotoğrafının çekilmesi olmalıdır. Hem davayı hem de velayet hususunu etkiler. Delil olarak fotoğraflar dosyaya konulabilir.

Bu işler yapılırken bir avukattan destek almak hak kaybına uğranmasını engeller.