Mesajı Okuyun
Old 09-01-2007, 14:28   #21
Av.VildanYirmibeşoğlu

Varsayılan Cinayete Destek Veren Görüşe Saygı Duymam

Sayın Tiocfaidh
Tartışmaya konu ilk yazım bir daha gözden geçirilecek olursa eminim "dilim sürçtü" sözünü sizden değil, M.F.'den beklediğim anlaşılır. Çünkü sorun sadece toplumsal bir durum tesbitinde bulunmak değil. Sorun, tamda sizin söylediğiniz gibi "Kadınlar öldürülsün" - (Ancak Namus Gerekçesiyle) anlayışına "bu anlayışa saygı duymak lazım" açıklamasıyla M.F.'nin destek vermesidir.Onun bu kişisel görüşü eleştirileri hak etmiyormu sayın meslektaşım? Ben bu görüşe saygı duymadığımı ifade ettim.O sözümün
sizinle ilgisi yok. İkinci bir yanlış anlama; ben hiç bir zaman namus cinayetlerinin eğitimle, hele üniversite bitirmekle ortadan kalkacağını söylemedim.Bütün tespitlerimde -( Doğan Yayınevinden çıkan kitabımda da belirttiğim gibi" sokaktaki cinayet işleyen eğitimsiz insanla onlara hak veren eğitimli erkeklerin, kimi hukukçuların varlığından söz ettim. Eğitim özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi elbette önemli. Ama yeterli değil.
İstanbuldan, Bilgisayarımdan uzak ve yazıpda gönderemeden silinen uzunca yazımdan sonra ancak bu kadar yazabiliyorum. Saygılarımla