Mesajı Okuyun
Old 08-11-2016, 02:05   #1
Konuk

Varsayılan Arabada tanımadığım bir adamın para karşılığı teklifine ve sonrasında ısrarına maruz kaldım, hukuki olarak nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba bugün akşam saatlerinde okuldan eve dönmek için arkadaşlarımla otostopa bindik. Arkadaşlarım belirli bir yerde indikten sonra adamın "şuradan şuraya kadar 100 lira kazanmak ister misin?" le başlayıp birçok kez tekrarlanan ısrarlı tekliflerine maruz kaldım. Her seferinde reddettim sonunda sinirlenip bağırarak kenara çekmesini istedim. İndikten sonra ne plakasını görebildim ne de arabasının markasına bakabildim tek hatırladığım arabanın beyaz olduğu ve adamın yüzü. Israrları sırasında zorla bir şey yapmıyorum fakat istersem yaparım tarzı ne tarz zihniyette olduğunu bariz belli eden cümleleri de vardı. Mobese kayıtlarıyla bulunabileceğini düşünüyorum nasıl bir yol izlemeliyim? Bu konuda nerelerden nasıl yardımlar alabilirim? Bu ülkede çok daha vahşi ve kötüleri yaşanıyor biliyorum onların yanında bu anlattığım önemsiz gibi görünebilir ama bu karşılaştığım zihniyet yarın o daha kötülerini diye bahsettiklerimizi yapabilecek potansiyelde. Ne yapılabiliyorsa hukuki anlamda ben peşini bırakmayı düşünmüyorum. Şimdiden teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.