Mesajı Okuyun
Old 13-11-2007, 22:28   #3
avkt

yanıtınız iin teşekkürler..ama benim kafama takılan bazı hususlar kaldı .örneğin.;
1)mütahite karşı dava açmayı düşünüyorum(sölşemeye dayalı veya arsa sahibi müvekkilimin menfi zararlarının tazminini içerene) ama zannımca ortada geçerli bir inşaat sözleşmesi yok noterden bunu onaylatmamışlar ama taraflar bir iş ilşkisine girip bir süre işlem yapmışlar acaba hakim bundan dolayı sölzşemeyi tarfar arasında bağlayıcı kılablirlmi?sizce dava açmaya gerek yokm u yani nasıl olsa ben onlardan cezai şartı isteyemeyecem onlarda benden yaptıkları ve sonrada kendilerince kaldırdılkları yapıların tazminini içeren bir istemde bulunayacaklar.
2-)sözleşmenin feshi için illla davamı açmak gerek ?yani aradan kaç sene geçmiş 3 senedir arsa üzreinde mütahit hiç bir işlem yapmamış bu bile sölzşmenin artık ifa edilemeyceğinin götergesi karinesi olamzmı?
3-)ben geçersiz sözleşmeye dayanarak ceazi şartt isteminde bulunamayacakasam onlarda benden bir istemde bulunamayacak o zaman...açıkcası kafam karıştı..sizce en mantıklı yok hangisi olur.??