Mesajı Okuyun
Old 23-12-2007, 23:31   #4
hakarar

Estağfurullah! Pek de engin fikrim yok, ama, taze deneyimlerimi paylaşmaya çalıştım.
Önceki açıklamamda da altını çizmeye çalıştığım gibi, burada artık, sıradan bir çalışma hukuku değil, devlet personel rejimi ile ilgili bir sorun var ve dava konusu işlem, hukuka aykırı bir idari işlem. O nedenle de, görevli yargı yeri İdari Yargı.
Benim somut olayımda, bu yasa daha henüz çıkmadan önce, 2006 yılı Aralık ayında, müvekkillerim, birbelediye kuruluşundakiişlerinden çıkarılmışlar ve ben de işe aide davası açmıştım.
Söz konusu davayı kazanıp, başvurumuzu yaptığımız halde, işe iade gerçekleşmedi ve işveren kuruluş, parası da cebinden çıkmadığı için, tazminat ödeme yolunu seçti. Biz söz konusu tazminatları ve dört aylık ücret bedellerinialırken de, ödeme makbuzlarına çekince koymuştuk. Nitekim, tazminatların tahsilinden sonra, söz konusu yasa çıktı ve biz bu kez de bu yasaya dayanarak başvuruda bulunduk. Bu başvurumuzun reddi üzerine de, idare mahkemesinde Y.D. istemli iptal davası açtık. İlk açıklamamda sözünü ettiğim YD kararı işte bu davaya ilişkin verilmiş YD kararıdır. Yarın (24.12.2007 Pazartesi)büroyu saat 12.50 gibi ararsanız(0.242.247 27 57) hem ayrıntılı bilgi verme ve hem de, söz konusu kararları fakslama olanağım olabilir. Takdir sizindir.