Mesajı Okuyun
Old 06-01-2021, 12:05   #2
muratdilsiz

Merhabalar!
Isparta ilinde başlattığım avukatlık stajımın 2. ayında stajımı İzmir Barosu'na taşımıştım. Staj süresi baştan başlamıyor onu bildirmek isterim. Önce aldırmak istediğin baroyu arayıp gerekli belgeleri öğren. Süreç aslında basit.
Trabzon Adliyesi adalet komisyonundan karar çıkması onun Trabzon Barosu'nca alınıp İstanbul Barosu'na gönderilmesi ve oradan İstanbul Adliyesi'ne geçme sürecinde staj süreniz askıda kalıyor. Şöyle ki ben ayın 3.de Isparta adalet komisyonuna dilekçemi verdim, aynı ayın 24'ünde İzmir Adliyesi'nde kaldığım yerden devam ettim. Aradaki 21 günlük süre kadar stajım uzamış oldu. Daha önce çalışmış olduğunuz mahkemelerden muaf tutulup kalanı için kaldığı yerden devam ediyorsunuz. Öte yandan Sizin için süre daha uzun veya daha kısa olabilir barodan baroya değişiyor diye biliyorum.
Eğitim konusunda bir bilgim olmamakla beraber eğitiminin bitmesini beklemenizi tavsiye ederim. Tekrar başlatmaları olası olabilir.
Son olarak bahsetmemişsiniz ama eğer Trabzon Barosu'na giriş keseneği adı altında bir ücret yatırdıysan onu mutlaka bir dilekçe ile geri iste, boşuna zarara girmeni istemem.
Her şey gönlünüzce olsun.