Mesajı Okuyun
Old 21-01-2007, 14:35   #3
Av. M. Yasir Bağce

fikirlerinize tamamen katılıyorum (sadece henüz kapris yapan kalem memurlarıyla tanışamadım o kadar. sağolsunlar bana rastlayanlar çok anlayışlı insanlardı )
adliye stajına gelince tamamen haklısınız. ben sulh hukuk stajını yaparken duruşma salonunda yer olmadığından hakim tarafından duruşma izlememe dahi müsaade edilmedi. ayrıca bir noktaya daha değineyim de baronun düşüncesi de belli belirsiz ortaya çıksın. malum 29 ocak'da istanbul barosunda staj eğitimi başlıyor. 29 ocak itibari ile adliye stajımız henüz tamamlanmamış oluyor ancak staj eğitim merkezindeki dersler saat 14:00'de başlıyor (20 günlük programdan bahsediyorum) ve derslere devam zorunluluğu var ama aynı zamanda adliyeye de devam zorunluluğu var. peki staj yaptığım mahkemenin hakimi bana izin vermezse ne olacak. neticede sicilimiz ve stajımızın akıbeti hakimin vereceği karara bağlı. (fiili olarak adliyede devam olmadığı malum ancak yasal olarak devam zorunluluğunu baro biliyor) demekki baro da fiili durumun farkında ve bu illegal durumu kendisi de kullanıyor ancak herhangi bir mevzuat değişikliğine ihtiyaç duymuyor. bu da staj ve stajyerlerle ne kadar çok ilgilendiklerinin bir göstergesi bence...