Mesajı Okuyun
Old 17-01-2007, 08:15   #13
Cest la vie

Acikcasi ankete oy kullanamadim cunku boyle bir partinin kurulmasini desteklemekle birlikte, ben de bu kurulan partinin niteligini, politikasini ve 'vaadlerini' gordukten sonra oy veririm diye dusunuyorum. 'Aa, feminist parti kurulmus' diyerek gozum kapali oyumu asla bu partiye vermem.
Dikkate alacagim kriterlerin en basinda da partinin kurucularinin 'feminist' kelimesinden gercekten ne anladigi gelir. Ikinci olarak anladiklarini 'ictenlikle' gerceklestirmek isteyip istemediklerini anlamaya calisirim. Cunku biliyorsunuz, isin icine siyaset girince, oy toplamak icin hersey yapiliyor, bu nedenle 'feminizm'i bir 'arac' olarak degil, 'amac' olarak mi kullaniyorlar sorusuna verilecek cevap cok onemli.

Partiyi kuran kisilerin ve uyelerinin davranis ve tutumlari da cok onemli. Mesela, cok buyuk bir hayvan haklari savunucusu olmakla birlikte, ismimin Panter Emel grubuyla anilmasini kesinlikle istemem. Bu nedenle kisiler, savunduklari degerler ve bunlari savunma sekilleri boyle bir partiye oy verip vermeyecegime karar vermemde en belirleyici kriterler.

Saygilarimla