Mesajı Okuyun
Old 08-01-2013, 10:54   #1
Av. Ayşe Yanarsönmez

Varsayılan yargılamanın yenilenmesi!!

Sayın Meslektaşlarım, herkese iyi çalışmalar diliyorum.
Hemen konuya girmek istiyorum.
Müvekkilim eşiyle tartışması üzerine darp edilmiş ve buna binaen müvekkilde görümce kaynana ve eşine hakaret etmiş.
Kasten yaralamadan şikayetçi olmuş eş, kaynana ve görümce de hakaretten şikayetçi olmuş. dava neticelenmiş ve müvekkil darp raporunu mahkemeye sunmamış, ne yapacağımı bilemedim, ben sunulması gerektiğini de bilmiyordum hiçbirsey ispatlayamadım diyor, bir kere duruşmaya gittiğini söylüyor ve çekindiğim için hakim karşısında konuşamadım bile diyor. Dava hakaretten sonuçlanmış ve müvekkile hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilmiş. Şimdi de eş anne ve kardeşi manevi tazminat davası açmışlar. bu tazminat davasında darp raporunu delil olarak sunacağım. Ayrıca boşanma davaları da devam etmekte henüz neticelenmemiş.
Benim sorum şu;
e) Yeni olaylar veya yeni deliller ortaya konulup da bunlar yalnız başına veya önceden sunulan delillerle birlikte göz önüne alındıklarında sanığın beraatini veya daha hafif bir cezayı içeren kanun hükmünün uygulanması ile mahkûm edilmesini gerektirecek nitelikte olursa.

Bu madde hükmüne dayanarak darp raporunu delil olarak göstersem yargılamanın yenilenmesini isteyebilirmiyim? Darp raporu yeni olay yada delil olarak gösterilebilir mi?