Mesajı Okuyun
Old 17-10-2011, 08:12   #87
Napoliten

Varsayılan tekrar merhaba

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sayın Napoliten hukukçu olsa idi... Ben de hukuksal gerekçeleri tekrarlardım

Öncelikle Merhabalar Hulusi Bey ;
Hukuksal gerekçeleri tekrarlamanızda hiç bir skıntı yok, Zira devlet, vergi politikaları sosyal devlet benim yüksek lisans konularımdı bu konuları tartışmak için hukuçu olmaya gerek olmadığını bilmeniz gerekir. Ama illa ki hukuk diplaması istiyorsanız 2 sene kadar beklemek durumundasınız. hayır ben illa bir hukuçu ile tartışmak isterim derseniz. Ben düşüncelerimi bir avukat arkadaşıma söyleyim o size yanıt versin siz de ona. Böylece düşüncelerle değil diplomalar ile tartışmış olursunz.
Hulusi Bey; öncelikle yerinizi belirlemelisiniz. Eğer adaletin bir hizmet olduğunu ve bu hizmetin bir bedeli olduğunu düşünüyor iseniz; evet bu hizmettir ve bu hizmetin bir bedeli vardır. Fakat bu hizmetin bedeli sizin saydıklarınızla bitmez bu bedelin içine Hakim ve savcıların ücretleri adli personelin ücretleri adliyenin giderleri gibi bir çok kalem eklemeniz gerekrir. Ama şuanki sistem bizden sadece masrafları talep etmektedir. Yani devlet şöyle diyor; Ben bu işleri yürütmek için sizin vergilerinizi kullanırım ama masrafları size ait. Eğer uygulama bu ise aldığımız hizmet aynı ise neden farklı farklı vergiler ödüyoruz sorusu ortaya çıkar. Aslında başlıktaki soru basit ama tartışması uzundur. Konunun içine Hukuk, İktisat, Toplum bilimi gibi bir çok konu girer. Yani arkadaş hukuçu değil cevap vermeyeceğim demek konuya ne kadar yüzeysel baktığınızın göstergesidir. İyi çalışmalar