Mesajı Okuyun
Old 09-01-2009, 00:12   #10
ebrus

Evet bu karar benim de bildiğim üzere bir ilk. Bu davaya hazırlanırken bu konuda çok araştırma yaptım ancak hiçbir karar bulamadım. Zorlama bir karar olduğunu size düşündürenin ne olduğunu bilemiyorum. Ancak tüm dosya içeriğini görmeden bunun zorlama bir karar olduğunu söylemeniz bence biraz şaşırtıcı. Zorlama olmadığına şuradan inanıyorum vekalet ücretlerine ilişkin davalarda ücretler tespit edilirken iki tür vekalet ücreti olduğu dikkate alınmıyor. Yani burada söz konusu olan aradaki vekalet ilişkisi sebebiyle vekilin müvekkilden talep edeceği sözleşmesel vekalet ücretidir. Bu ücret müvekkilden talep edilriken nedense sürekli olarak karşı taraf vekalet ücreti ile karıştırılmaktadır. Ancak size ne kadar mantıklı geliyor yıllarca süren bir izale-i Şüyuu davasında vekalet ücretini alamadan azledinel bir avukata 400-YTL vekalet ücretinin uygun görülmesi ve buna hükmedilmesi. sadaka gibi. Buyrun siz takdir edin.!! Zorlama olup olmadığına bir de bu bakış açısıyla bakarak karar vermelisiniz. Saygılarımla..