Mesajı Okuyun
Old 02-01-2018, 19:10   #1
Konuk16

Varsayılan Boşanmak İstemeyen Taraf

Ailem birtakım sorunlar yaşıyor. Aylardır annem ayrılmak istiyor ama babam istemiyor. Bu süreç içinde annem düzgün bir dille artık evli kalmak istemediğini, sorunsuz bir şekilde boşanmak istediğini belirtti ama babam kabul etmiyor. Başlarda anneme kendini tekrar sevdirmek için hediyeler alıyor, yemeğe götürüyordu. Annem tekrar çocukları ve ailesi için denedi ama olmadı. Babam memnuniyetsiz ve hiçbir şeyi beğenmeyen bir insandır. Annem boşanmak isteyene kadar bu tür hareketleri için özür bile dilemedi. Şimdi olaylar uzadı ve babam saçmasapan hareketlerde bulunuyor. Anneme hocaya gidelim sana muska yaptırsın diyor. Sürekli hocalara gidiyor. Büyü gibi şeyleri soruşturuyor. Ya da anneme sana büyü mü yaptılar neden boşanmak istiyorsun gibi saçma sorular soruyor. İnsanlar birbirlerini sonsuza dek sevmek zorunda değil. Şimdi anneme benden ayrılırsan kendimi öldürürüm demiş. Annem de ayrılmasam nolcak ben seni artık sevmiyorum ya başkasına aşık olursam demiş, babam da öldürürüm seni demiş. Bu tür tehditlerde bulunuyor. Şu zamana kadarki sözlü/ fiziksel tacizinden kardeşim ve ben haberdarız. Annem dava açmayı düşünüyor ama bize zarar verir diye kokruyorum napmam gerek? Bu durumu böyle detaylı bi ben biliyorum. dava açarsak bizi babamdan koruyacak bi karar çıkabilir mi?