Mesajı Okuyun
Old 25-03-2003, 15:21   #1
Batu Han

Varsayılan Anket Tartışması Hakkında

http://www.turkhukuksitesi.com/hukuk...&threadid=2279
yukarıda verdiğim linkte bir forum üyesi boşanmayla ilgili bir soru sormuş ve soruya kendince bir anket eklemiştir.sonradan bu anket tartışma konusu olmuştur.bende bununla ilgili düşncelerimi yazmak istediim ama önce niye o topicte değilde site hakkında bölümünde, yeni bir topicte yazdığımı söyleyeyim.o topicte bu konuda yapılan tartışmaların site üyesinin sorusunun cevabını almasını engellediğini ve üyenin topicini işgal ettiğini düşünüyorum birde zaten dertli olan üyenin canını bu tartışmayı uzatarak sıkmak istemedim ayrıca bu tartışmanın yerininde sitte hakkında bölümü olduğu kanısındayım.
anket konusunda ise; ben sitenin kurallarına uyulması şartıyla serbestlikten yanayım çünkü fazla yasakçı bir ortam insanları siteden uzaklaştırır.ayrıca bizim mantığımıza uymayan ve gereksiz kabul ettiğimiz bir anket veya konu başka biri için gerçekten önem taşıyabilir ve belkide bizim bilmediğimiz olaylar ,düşünceler dizisinde tek başına anlamı olmayan ama bütünün içinde önemi olan bir halka olabilir.üstelik beyenmediğimiz ankete veya konuya cevap vermeme hakkımız her zaman mevcut, istemeyen cevap vermez.o nedenle hiç kimse tarafından yanıtlanmıyor olsada, faydasız görünsede; anketin yasaklanmasına, tamamen yada tek bir topicten-konudan kaldırılmasına karşıyım.yasaklarla dolu bir forumun kimseye fayda getirmeyeceğini düşünüyorum...
yukarıdaki anketi kesinlikle inat veya tepki olsun diye eklemedim konu hakkında genel düşüncenin bilinmesinin faydalı olacağını düşündüğüm için ekledim