Mesajı Okuyun
Old 26-09-2018, 09:45   #1
butlanyazar

Varsayılan Köy Muhtarlığının Borçlu Olması

Sayın meslektaşlar, daha önce bu konuya benzer tartışma açılmış fakat güncelliğini yitirmiş, cevap alınamamış, kanaatimce sorulması gereken soru tam olarak sorulamamıştır.
Günümüzde özelleşme, taşeronlaşma gibi etkilerden kaynaklı olarak Köy Muhtarlıkları farklı şirketler ile ihale yoluyla sözleşmeler yapıp köy adına hizmet gerçekleştirmektedir. Ancak ticarette her zaman olduğu gibi anlaşmazlıklar meydana gelmektedir. Son zamanlarda köy muhtarlıklarıyla anlaşma yapıp mağdur olan çok fazla şirket belirmektedir.
Ekonomik kriz, FETÖ, adam kayırma, bir üst makamın ricasıyla (kaymakamlıkların toplantı ve emir(!)leriyle); ihaleye giren şirketler siyasetin gazabına uğrayarak ihalelere girememeye, mevcut sözleşmeleri tek taraflı sonlandırılarak mağdur edilmekte ve Muhtarlıklar başka şirketlere referans yoluyla (!) yönlendirilmeye başlanmıştır.

Bu problem büyük bir mağduriyeti oluşturmakta ve acilen hukuki platformalarda tartışılması gereken bir husus olduğu kanaatindeyim. Bunun yanı sıra kendi dosyalarımda ilamlı/ilamsız ilerleyemediğim için bu yakarışlarda bulunmaktayım

Sayın Meslektaşlarım aranıza katılmış yeni bir dostunuz olarak tecrübenizden faydalanmak istiyorum.
Takibi kesinleşmiş Borçlu olan Köy Muhtarlığından alacağımızı hangi yollarla alabiliriz? Görüşleriniz benim için değerli olup bu konuda genel fikirlerinizi de rica ediyorum.