Mesajı Okuyun
Old 02-01-2007, 20:12   #7
tunca07

Varsayılan davayı açın

selamlar Av. Başak SANCAR vbmenu_register("postmenu_51071", true);
davayı açın savcılıktaki dosya ceza davası ile ilgili bir durum iş mahkemesinde her türlü delille isbat mümkündür ve davayı kanımca kazanırsınız. bence direk dava açın ve delillerinizi hazırlayıp davayı açarken dosyaya koyun ben öyle açtım. bence insan hkalrı mahkemesine gidilmesi şu aşamada gereksiz bir yoldur. saygı ve sevgilerle hayırlı günler

Alıntı:
Yazan Av. Başak SANCAR
Sayın Tunca 07; Benim de benzer bir konuda sorunum var. Müvekkil, bir sitenin dış cephe boyasını yaparken asma iskeleden düşüyor. Götürüldüğü hastanede, başına geleni iş kazası olarak bildirmiyor. Tazminat davası açmadan önce, Savcılığa suç duyurusunda bulunduk, işveren ve aracı firma bizde böyle biri çalışmadı, böyle bir iş kazası da olmadı diye inkar yolunu seçtiler. Biz şikayet dosyasında 4 tanık bildirdik. İşveren, tanıklarımızdan biri ile anlaşmış, savcılık tebligat dahi yapmadan, her nasılsa, merkezde ikamet eden tanığımız, soruşturmanın yürütüldüğü ilçede kendiliğinden hazır olmuş ve beyanlarımızı yalanlamış. Savcılık da diğer tanıklarımızı dinlemeden dosyayı kapattı. Takipsizliğe itiraz ettik, tabi ki itirazımız reddedildi.

Hal böyle olunca, tazminat davası açmadık. Uygulamayı araştırdım, bu halde aşsan da hazırlık dosyası dayanak yapılr, kaybedersiniz dediler.

Ben de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Başvuruda bulundum, yanıt bekliyorum. Ama hala acaba tazminat davası açabilir miyim diye de düşünüyorum ama net bir cevap bulamadım.