Mesajı Okuyun
Old 31-08-2010, 23:51   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Boşanma Davası Sırasında Çocuğun Kaçırılması

KAHDEM Derneği Kurumsal Sitesine gelen mail,yazanın onayı ile alana taşınmıştır.

Alıntı:
Öncelikle bu meali bir annenin yürek acısı, özlemi ve haykırışı olarak degerlendirmenizi istiyorum ve umuyorum.

Boşanmakta oldugu mahkemece velayeti tarafıma verilen kızım ı mahkemenin tayin ettigi 18-02-2010 tarihinde kacırdı ve bu tarihe kadar benimle goruşturmedi.Eşim ile boşanma sebebimiz şiddettir.Evliligim boyunca kızım ve ben eşimin şiddetine maruz kaldık. Ve 7 ay boyunca xx Kadın Sıgınagı Vakfında kaldık.Orada kaldıgım süre icinde boşanma davası actım. Ve kızımın velayeti bana verildi.Eşim ile devam etmekte olan davalarımız var.Eşim bu davalardan vazgectigim ve evime gondugum takdirde kızımı görebilecegimi soyluyor. KIzımı gorebilmek icin dayak yemeyi kabul etmemmi gerekiyor. Hicbir anne veya cocuk bu şekilde cezalandırmayı kabul etmez ve ayrıca bunu hak etmez.Benda kendi cabalarımla bir sonuc alamadım. eşim adına arama kararı vardı kaldırılmış oldugunu ogrendim eşimin yerinin tespiti icin ne yapabilirim tekrardan arama kararı nasıl cıkartabilirim, cocugu bulmak icin ne yapmalıyım cocuk kacırma davasına ek bir dilekce veya itiraz dilekcesi yazbilirmiyim dosyaya itiraz edebilirmiyim,
Benim sizden ricam kızımın yerinin bulunması ve eşimin gereken cezayı alması konusunda ne yapmam gerekiyorsa yapmam gerekenleri bana bildirmeniz.

A.D.