Mesajı Okuyun
Old 11-09-2002, 21:42   #1
inci

Varsayılan Çıkış Yolu Arıyorum

öncelikle sizlere iyi akşamlar diliyorum. Bir çıkış yolu ararken aklıma konuyu sizlerle paylaşmak geldi. Blok eski yöneticisinin hesaplarda usulsüzlük yapması ve zimmetine para geçirmesi nedeni ile ( ki bunlar gelir gider belgeleri ve banka kayıtları ile sabittir) 22.000.000.000 tl değerinde alacak davası açtık. Davayı x parsel y Blok Kat Malikleri kurulunu temsilen Yönetici Z şahsından vekaletname alarak açtım. Davalı itirazında yönetim planının bu konutlar için farklı düzenlemeye tabi olduğunu blokların bağımsız hareket edemeyeceğini, Y bloğun parseli temsile yetkisi olmadığını ve davanın husumetten reddi gerektiğini belirtti.

ben davama cevap verirken , bu konunun giderilebilecek bir eksiklik olduğunu ifade etsem ve parsel yönetimine ait vekaletname ibraz etsem ,davada davacı tarafın yanlış gösterilmediğini yine x parsel yönetiminin davacı gösterildiğini ve fakat temsil ilişkisindeki eksikliğin giderilebilecek bir eksiklik olduğunu mu ileri sürsem daha iyi olur veya yeni bir dava açıp birleştirilmesini mi talep edeyim? . dava usulden reddedildiği takdirde karşı taraf yararına takdir edilecek vekalet ücreti maktu mu ,nisbi mi? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum