Mesajı Okuyun
Old 05-05-2009, 16:28   #57
Av.YBayrak

Sevgili ve saygı değer hukukçular, meslektaşlarım;
Bu başlık altındaki yazıları baştan itibaren tekrar okumak gerek. Tekrar baştan, ve sözcükleri her zaman ve her belgede olduğu gibi dikkatle okuyalım. Çünkü :
1) Konu/olay, bir avukatın kıyafeti sorunu değildir.
Kıyafet sorunu, ayrı bir tartışma konusu olabilir, olmalıdır.
2) Konu, c.savcısının güvenliği sağlamak gerekçesi de değildir.
Güvenlik sorunu vardır, bir hukukçu meslektaşımızın deyimiyle "adliyelerin yol geçen hanı durumunda olduğu, ve adliyelerin güvenliğinden c.savcılarının sorumlu olduğu da, avukatların/bazen de yargıçların saldırıya uğradığı da bir gerçektir. Nasıl önlenebileceği, hatta önlenmek istenip istenmediği de tartışılır, bu da tartışılmalıdır.
3)Esas olarak sorun/konumuz; Mevcut durum itibarıyla kişinin avukat olduğunun adeta karine olduğu, buna rağmen olumsuz bir hareket/irade/tavır söz konusu olduğu; bu hareketin gerçekten bir şüpheye dayalı olsa idi dahi böyle bir hukuk dışı davranışın ortaya çıkmasına neden olan asli sorunu tespit etmek, ve karşısında tavır ne olmalıdır sorunudur.
Sorun vardır, ve sorunun esası görülmezse, görmezden gelinirse, yada esnetilerek normal imiş gibi kabul ettirilmesi yönündeki düşüncelere taviz verilirse, tavizlerin sonu acizliktir.
Avukatlık ile bu deyimi yan yana yazamam.

Bir şey daha :
Ben bu siteyi çok sevdim. Zaten epey zaman takip ettikten sonra üye oldum. Emin olun bir çok kurum ve kuruluşta takip ediliyor ve tahmin ettiğimden daha etkin ve çok yararlı. Site'de yazılanları kopyalayarak bir yerlere sunanları da gördüm.
Siteyi kuranlara, yönetenlere ve fikir aşamasından bu ana, hatta bundan sonra katkıda bulunacaklara gönülden teşekkür ederim.Yüreğinize, ellerinize sağlık.
Hepinize saygılar sunar, iyi çalışmalar dilerim.