Mesajı Okuyun
Old 14-01-2013, 15:09   #17
av. Hüseyin Çay

arkadaşlar bende benzer bir konuda dava açtım. Benim müvekkilim özürlü personel statüsünde çalışıyordu. mart 2012 de kendisine teşekkür belgesi verilmiş. Yine 2012 mart ayı sonunda ıskarta verdiği gerekçesiyle ihtar verilmiş. müvekkil 2012 temmuz ayında sendikaya üye oluyor. sendikaya üye olduktan sonra 26 ve 27 temmuz 2012 tarihlerinde hakkında yine iki tane tutanak tutuluyor. tutanak sebepleri hatalı üretim. müvekkil 2 senelik bir işçi. 02.08.2012 tarihinde işten çıkartılıyor. aynı tarihli savunmasında ilaçlarında doz aşımına gidildiği ve bu surette oluşacak sorunlarda mesuliyet kabul etmeyeceğini bildirmiş. Müvekkil işten çıktıktan sonra işkurun sitesine baktığımızda davalı şirketin özürlü personel alacağına yönelik ilanı gördük.
1- Bu bilgiler ışığında davanı sonucu ne olur?
2- konuya uygun yargıtay kararları bulabilir miyiz?
3- hatalı üretim yapılmış olması ve 2 sene boyunca sadece 3 kez tutanak tutulmuş olması feshi geçerli kılar mı? hatalı üretilen parçalar toplasanız 20 yi geçmez ve günde üretilen parça sayısının yanında çok cüzi rakamlar
4- sendikaya üye olduktan sonra 1 ay içinde 2 tutanak tutulması davaya nasıl yön verir?
5- eğer müvekkil gerçekten hatalı üretim yapıyorsa başka alanda değerlendirmeleri gerekmez miydi