Mesajı Okuyun
Old 06-10-2009, 17:19   #9
ege

Sevgili Yelda, Bu konuda çok emek sarfetmiş bir arkadaşımız. Konuyu okurken o O nu haberdar edelim diye düşünüyordum ki haberdar olmuş.

Benim zaman darlığımdan dolayı faal olamadığım bu konuda daha önce Yelda ile konuşmuş olduğumuz bir konuyu da buraya aktarmak istiyorum.

Cep telefonları ve baz istasyonlarının bu kadar zararlı olduğu yargı kararları ile de sabit görünüyor artık (nihayet..)
öte yandan;
Alıntı:
"Yargıtay kararları güzel ama benim açacağım bir dava bir yıl sürecek. Bu dava bittiğinde anteni yan binaya taşırlarsa yeniden dava açacağım. Kaç bina varsa o kadar dava mı açacağım? Hukuk benim işime yarar mı sizce?"

Bu soru , çok güzel bir çaresizlik örneği.

Bu konuda her taşınan binaya dava açmak ise, kalburla su taşımak gibi iken, Devletin yasal düzenleme ile toplum sağlığını koruması gerek miyor mu?
Bunu yapmayan yasama organı sorumlu değil mi?

10 dakika cep telefonu ile konuşulduğunda beyin hücrelerine verdiği zarar da bilimsel olarak kanıtlanmış durumda iken,
halen devasa reklam kampanyaları ile dev pazarlama alanı bulunan cep telefonlarının,"kulaklık olmadan kullanılamaz" durumda üretilmesi ve bunun yasal olarak düzenlenmesi mümkün değil mi?

Yapılacak olan Çalıştay'da, sadece baz istasyonu konusunun değil, "cep telefonlarının kulaklık olmadan kullanılamaz durumda üretilmesi" konusunda da yasal düzenleme teklifi yapılmasını öneriyorum.

Büyük sermaye sektörleri insan sağlığı ile her durumda kolayca oyanayabiliyorken, konuya duyarsız kalınmaması da sevindiricidir.

saygılarımla.