Mesajı Okuyun
Old 28-09-2016, 20:07   #29
Mehmet Mustafa ÖZÜNVER

Dosyanin cozumu bilirkisi hesabi gerektirdiginden ve toplanan bilgi ve belgelere gore zarar tespit edileceginden dava belirsiz alacak davasi seklinde acilmalidir. Benim tereddutum zamanasimi hususunda. Her ne kadar musteri ile banka arasinda sozlesmesel iliski soz konusu olsa da is yukunden kurtulmaya calisacagini tahmin ettigim hakimlerimiz rekabet ihlalini haksiz fiil olarak yorumlayip 2 senelik zamanasimindan davalari red edebilirler. Ayrica cogu kez sahit oldugumuz uzere devletci bir tutum sergileyen hakimlerimiz kamu bankalarin menfaatini dusunerek davalari red etmek icin sebep arayacaklardir. Tabi bu durum nuvekkil mahcubiyetini ve biz avukatlar icin prestij kaybina sebep olacaktir
Uygulayacagim yol haritasi ise su sekilde olacak. Tuketici kredilerinden bir kacini heyete goturuo 10 tl uzerinden heyete yaptirim basvruru heyet tarafindan red edilecek ve bu kez 10 tl uzerinden belorsiz alacak davasi niteliginde dava acarak mahkemeden karar cikartmaya calisacagim.
Davam red edilirse 10 tl sinirindan dava actigimdam karsi yan vekalet ucreti 10 tlyi gecmeyecek ve pek bir zarar da soz konusu olmayacaktir.