Mesajı Okuyun
Old 29-09-2019, 17:57   #1
Av.Nida Köse

Varsayılan Garanti Süresi Içerisinde Arizalanan Otomobil

Merhaba arkadaşlar, sormak istediğim birkaç husus vardı yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Müvekkil, renault symbol marka aracı yetkili satıcıdan 0 km satın alıyor ancak araç plakasının 34 olması için istanbulda ikamet eden teyzesi adına alıyor yaklaşık 2.5 ay sonra da noterde araç satış sözleşmesi ile aracı kendi üzerine alıyor daha sonra araç 5 ay içinde 12 defa arıza veriyor en son renault resmi whatsap hesabından iletişim kuruyor ve aracın ayıpsız misli ile değiştirilmesini talep ediyor, renault getirin aracı inceleyelim diyor sonrasında da araç tamir edildi gelin alın diyorlar, müvekkil aracı iade almadı araç şu an boğaziçi maiste .Sormak istediğim hususlar,

1. aracı teyzesi üzerine alıyor ancak davada teyzesini davalı göstermezsem sıkıntı olur mu ? araç plakası 34 olsun diye teyzesi üzerine aldı sonra kendi üzerine aldı desem sıkıntı olur mu ?

2. resmi whatsap hesabından ayıp ve ayıpsız misli ile değişimi istemek ayıp bildirimi yerine getirmiş olarak kabul edilir mi?

3. ben hem ithalatçıyı hem de yetkili satıcıyı davalı göstermeyi düşünüyorum ancak yetkili satıcı aracı ben bu kişiye satmadım diyerek husumet itirazında bulunabilir mi ?

belirttiğim gibi aracın garanti süresi henüz dolmadı.şimdiden teşekkür ederim.