Mesajı Okuyun
Old 05-04-2006, 10:41   #1
NİLGÜN SEYMEN

Önemli Bİlİm Ve Teknolojİye Farkli BakiŞ....

İZLEMLERİME göre TÜRKİYE 'de farklı 2 kesim var yaşayan..
1-okuyan araştıran,tanımadığı ya da algılayamadığı herşeyin üzerine giderek onunla savaşan,elindekiyle asla tatmin olmayarak hep daha fazlasını aramak için kitaplara cd.lere BİLGİYE SIMSIKI sarılan..
veee bu çalışmalarının karşılığını alarak refah bir yaşam standartını beyin gücüyle yakalamayı başaran....AYDINLAR diyoruz biz onlara.....
2-BİR DİĞER KESİM DE VAR Kİ,DEĞİL RFID..SOĞUK FÜZYON,METONOL PİLLER,DVD,VE ULTRA TEKNOLOJİLER...
Dahaokuma yazma şansını bile yakalayamamış...AÇLIK SINIRINDA VE ASGARİ ÜCRETİN DE ALTLARINDA yeşil kart fanusu korumasında ..................
Güzel yurdumun bu 2 tabanı arasındaki BOŞLUK ..ÖYLE BÜYÜK BİR GİRDAP HALİNE DÖNÜŞTÜ Kİ,
ARADAKİ BU HELOZYONU PKK.GİBİ illegal örgüt ve kuruluşlar,doldurmayı deniyor ve bunu da öylesine mükemmel başarıyorlar ki..
SEYREDERKEN..ŞAŞIRIP KALIYORUZ...
KİMSE ONLARIN BU İŞİ BAŞARAMADIĞINI İDDA EDEMEZ..öyle değil mi???
oysa ki ne bu tür boşlukları yaratmalı..ne de böyle KAOSLARA GEÇİT TANIMALIYIZ...
GELİŞME VE BÜYÜME HEP BİRLİKTE OLMALI..
BÜYÜME OBJEKTİFİNDE;..bir yanı buyüyüp duran,diğer yanı cılız kalan bir toplum olarak GELİŞİM SİMETRİSİNDE ,hiç de ikna edici bir profil sergileyemiyoruz..AVRUPA TUVALİNDE HEP BİNLERCE FIRÇA DARBESİ EKSİK /YARIM BİR PORTREYLE GERİ ÇEVRİLMEKTEYİZ BU YÜZDEN....her kapı çalışımızda.
ÇAĞI YAKALAMAK VE TEKNOLOJİ..
AMA BUNU KİM NE KADAR NE DERECE YAŞAMINA KATABİLİYOR??

ŞİMDİ TEKNOLOJİYİ YADSIMAYIN NİLGÜN HANIM GİBİ E.MAİLER ALMAK İSTEMİYORUM..ÇÜNKÜ ISRARLA ALTINI ÇİZEREK YAZIYORUM ..
BEN TEKNOLOJİYİ YADSIMIYORUM..
Ama öyle bir topluma sahibiz ki,birileri elektronik gazete okurken,diğeri en ucuz gazeteyi bile alacak parayı bulamıyor..
BÖYLE BİR İSTİKRARSIZLIK İÇİNDE..çağı yakaladık demek..
çok büyük bir yalan olurdu..

ve bu UÇURUMU GÖRMEZDEN GELİRSEK ..YOK SAYARSAK EĞER.
vücudumuzun bir uzvunu kaybetmiş gibi olacağız.........

AYRICA HUKUKÇULAR HAFTASI KUTLU OLSUN..
SAYGILAR
nilgün çakıcı/BURSA