Konu: Boşanma
Mesajı Okuyun
Old 06-04-2017, 12:17   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Slm ben 2009 yılı evlendim. Bnm bu 4. Davam boşanmada. 30 Aralık 2016 anlaşmalı dava vardı eşim actı ama boşanmıyorum dedi dava cekişmeliye döndü. Şimdi ben actım davayı toplamda 4. Davamız olacak 2 de kavgadan dolayı mahkeme oldu ben ilk celsede boşabırmıyım. Evden uzaklaştırma kararı cıktı. Hakim eski boşanma davalarına bakarak ilk celsede başarmı. Ve iki Çocuğum var yurda vermekle tehdit ediyor. Geçici velayet alabilirmiyim. Eşim aşırı psikolojik siddet uyguluyor devamlı hakaret içerikli msj atıyor. Msjlarına dökümünü istedik ilk mahkemede hakim karar verir mi anlaşamadıgınız acıkca ortada. Amacı bana eziyet kurtuluşum boşanma inşallah ilk mahkemede boşar bana bu konu hakkında bilgi verirmisiniz

Anlaşmalı boşanma dışındaki boşanma davalarında ilk duruşmada boşanma şansı mümkün değildir.Deliller toplanmadan ilk celse karar verilmez. Çocukların yaşını yazmamışsınız ama evlilik tarihine bakınca küçük olduğunu tahmin ediyorum. büyük bir olasılıkla geçici velayet size verilecektir.

Hak kaybına uğramamak için davanızı bir avukatla takip etmenizde fayda bulunmaktadır.