Mesajı Okuyun
Old 16-04-2009, 12:18   #1
Konuk

Acil boşanma aşamasında banka kredisi ile alınan evin akıbeti

İyi çalışmalar. ben banka kredisi ile kardeşimle ortak bir ev aldım peşinatı kardeşim karşıladı benden sadece cüzi bir miktar çıktı. fakat kardeşimin maaşı yetmediği için benim üzerime tapu yapıldı ve eşimde kefil oldu. Kardeşim bana güvendiğinden eve ortağız diye bir şerh veya bir sözleşme yapmadık.Şu an eşim boşanma davası açtı ve eşyalarımı haberim olmadan götürdü.Bende bundan sonra o evde oturmak istemediğimden ev tutacağım bu arada kardeşimle anlaştık ve kendi borcu ödeyecek.Bu arada eşim evin aile evi olduğunu beyan ettiğine dair bir kağıt geldi. ben ödemek istemiyorum kaldıkı eşimde dilekçede kardeşiyle ortak aldı demiş ve borcu devam eden evin 4/1 i talep ediyo. Borçun bitmesi için daha 2.5 sene var bu durumda ne yapmalıyım Haklı olarak kardeşim kendi hakkınıda korumak istiyo.Ben 2.5 sene kira diye bir bedelde ödemedim. Ne yapmam gerekiyor.Ben devlet memuruyum eşimde fakat şu an mal derdine düşmüş durumda yine ailemin yardımıyla aldığım (bunu kendisi biliyo fakat belgem yok)arabayı ısrarı üzerine onun üzerine yapmıştım araba benim diye ruhsatı ve arabayıda götürdü.sizden ricam nasıl davranmalıyım özellikle ev için acil ne yapmalıyımki kardeşim kendini güvende hissetsin ödemeye devam etsin ve evden dolayı bankadan bana icra gelmesin.