Konu: _ani YaŞa_
Mesajı Okuyun
Old 22-02-2009, 20:02   #1
üye27169

Varsayılan _ani YaŞa_

Anı Yaşa!! sözü aklınıza hemen bir reklam filmini getirdi sanırım:=)
Ama konumuz reklamlar değilJ
Konu başka!
En güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız mı acaba?
Dünü düşünüp üzülmekten, yarını düşünüp kaygılanmaktan bugünü yaşayamadığımızın farkında mısınız??Oysa bugün dün olmadan, günü yaşamak gerekmiyor mu?
Aslında dünlerimizi güzelleştirmek onu mutlulukla anımsamak şu anda elimizde değil mi??
Bunu ben söylüyorum bu da ayrı bir konu ki bende dahil hangimiz yapabiliyoruz ki bunu?.
Ya geçmişe takılıp kalıyoruz, yada gelecek endişeleri içinde bugünümüzü yiyip bitiriyoruz... Böyle yaparak aslında hiç yaşamıyoruz...
J
Geçmişteki pişmanlıklarımızdan ve artık çok geç demekten, gelecekteki kaygılarımızdan da bu günü yaşayamadığımız çok oluyor ne yazık ki...Bunun yanlış olduğunun hepimiz farkındayız ama elimizde olmadan bu şekilde yaşıyoruz....Belki bugün acı çekiyor olabiliriz, belki yolunda gitmiyor da olabilir bir şeyler ama yaşıyoruz işte.. Demek ki yaşamamız gerekiyor..
Bunun, Mutlaka bir sebebi vardır..

Ve.. Mutlaka o günde keşfedilmeyi bekleyen güzel bir şeyler vardır..
Geçmişi düşündüğümüzde geleceğimizden de çalmıyor muyuz.. Geleceği düşündüğümüzde de bu günümüzden belki!..
Günü yaşayalım, iyi veya kötü... bizi bugünden daha güzel yarınlara götürsün, dünler de hep güzel anılar olarak kalsın.....

Acılar, üzüntüler mi?...İyi tarafını düşünelim, iyi tarafı bitmiş geçip gitmiş olmaları....Takılıp kalmanın kendimizi ve çevremizdekilere üzmekten başka bir faydası yok...
Hatalarımız mı?......hatalarımızı kabullenmekte bir adım belki.
Hayal kırıklıklarımız mı? Hayal kırıklıklarıyla öğrenirmiş insan sabırlı olmayı, bir de kaybettikçe.
Acılarsa sabrın son sınavı. Gün geliyor bütün çektiklerinin ödülü bir an bahşediliyor insana.
Kaygılarımız mı? Umudumuza sarılıp, umudumuzu kaybetmeyelim.