Mesajı Okuyun
Old 20-09-2006, 02:30   #12
ibreti

Yukarıda yazma yöntemimi söyledim ya.. O yentemle yazınca elbette söylediğniz noktayı atladım
Sınırlı konular olursa başarılı olur.. Bu durum tecrübe ile sabittir;
Şöyle;
Evvel zaman içinde (internetin esamesini olmadığı öğrencilik yıllarında) bir dergi çıkarmaya karar verdik. Çıkaracağımız derginin okuyucuların kitaplığında bir kitap gibi durmasını, etkin olmasını ve alanında tek olmasını istedik.
Konu sınırlaması yaptık bunun için. Her sayıya bir konu..
Derginin çıkan her sayısında bir sonraki sayının konusunu tespit ettik. Tespit edilen konuda ulaşabildiğimiz her kesimden yazı istedik.
Derginin çıkış biçimini de açıkladık ki herkes iyi araştırıp yazsın, o dergide yazdıklarını bir başka yerde inkar etmek durumunda kalmasın diye

Süreyi üç ayda bir sayı olarak belirledik..

Bastırılan dergi sayısı az olmakla birlikte epeyce iddialı sayılar çıktı ortaya. Her sayı seçilen konuda farklı görüşleri içeren bir kitap olarak çıktı. Bir çık akademisyenin kütüphanesinde yerini aldı.

Az zaman önce o derginin hala çıkıp çıkmadığın merak ettim. İnternette adresini buldum. Üzerinden 15 sene geçmesine ve zaman zaman kesintiye uğramasına rağmen hala çıkıyor.

Not: O dergide hala bir tane bile yazım çıkmadı. Yazma ve düşünme tembelliği işte