Mesajı Okuyun
Old 06-04-2012, 16:02   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba;

Eşim beni aldatıyor bunu biliyorum fakat kanıtlayamıyorum elimde telefon dökümleri var eşimin gönderdiği mesajlar var telefon babamın üzerineydi ve şimdi kapattırıldı gsm şirketinden babam talep etse msj dökümleri çıkarabilir miyiz ya da nasıl bir yol izlemeliyim

Sayın konuk,
Telefon operatörleri mesaj içeriklerini kaydetmezler. Bu ancak belirli suçlara ilişkin yapılan soruşturmalarda ve hakim kararı ile mümkündür.
Boşanma davasında eşinizin sadakatsizliğini kanıtlamak için, o telefonu kullandığına ilişkin deliller (örneğin, tanık) göstermeli ve hangi gün ve saatte hangi numaranın arandığı/aranıldığı ya da mesaj gönderildiği/alındığının istenilmesini talep etmelisiniz. Başka bir kadınla olağan olmayan saatlerde ve sıklıkta yapılan görüşme ve mesajlaşmalar, sadakatsizliğe delil olabilir. Ayrıca bu hususta tanık dahil her tür delil gösterebilirsiniz.
Davanızı bir avukatla birlikte açar ve sürdürürseniz, avukatınız kanıtlar konusunda size yol gösterecektir. Hak kaybına uğramamak için mutlaka bir avukattan hukuki yardım alınız.