Mesajı Okuyun
Old 05-05-2008, 23:36   #137
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Sn Türk, Sn Kartalkanat;

Ben bir ülkedeki en büyük gizli örgütün polis olduğuna inanırım:

Sağa sola ajan gönderme, istihbarat, provakasyon, silah kullanma vb. Gelişmiş hangi teknoloji ve eğitim varsa anında ulaşabilir. Devlet tarafından örgütlenir. İstediği kişiyi istediği şekilde saklar. Tüm bu olanaklara sahiptir. Bunu devlet yararına veya zararına kullanılıyor olması durumu değiştirmez.

Hiçbir İçişleri bakanı polisin muhalefetine rağmen görevde kalamaz(Bu da siyasal bir eğitim. Çünkü devlet böyle bir şey istemez. Polis siyasal anlamda da bu kadar güçlüdür.

Saygılar.

Sayın ERDOĞAN ;

Türkiye'de Polisin " ETKİNLİĞİ" söylediğiniz gibi olsaydı. Bir Polis Merkezi Amiri yılda yaklaşık 5000 bin saat görev yapıyor. Bunun normali 1800 saat kadardır. Sizce karşılığını alıyor mu ? Madem bu kadar etkin bir kuruluş , neden daha özlük haklarında dahi büyük problemler yaşıyor.

Polis teşkilatını en iyi tanıyan kuruluşların başında siz değerli Hukukçular (Avukatlar) gelmektedir. Bir çok olayda yollarımız kesişiyor.

Ne yazık ki Önyargılar peşimizi bırakmıyor. Önyargıları parçalamak atomun çekirideğini parçalamaktan hala daha zor........ Şiddetin bir kurum kültürü olduğunu kabul etmem mümkün değil....

Maslow'un ihtiyaç zincirini hatırlatmak isterim. Yeme içme gibi yaşamsal ihtiyaçlardan sonra gelen ihtiyaç .... Güvenlik ihtiyacıdır.... Suçluların karşısındaki son kale , Emniyet birimleridir. Bu gün Irakta malım var, namusum var, Param var, İşim var, Yarınım var diyebilen var mı ? Şöyle söyleyelim; Bu forumu takip edenlerden kaç kişi tatilini Irak'ta , Haiti'de , Somali'de geçirmek ister ??? Sebebini lütfen düşünün....

Türk polisi vatandaşının 24 saat hizmetinde Güvenilik hizmetini sunmaktadır. Yaklaşık 20.000 bin polisin güvenlik önlemi aldığı 1 Mayısta münferit olayları ön plana çıkarmak , bunlardan Polis Teşkilatına yönelik ağır eleştiriler yapmak herhalde Ülkemize bir şey kazandırmaz.

Olaylarda haksızlığa uğradığını düşünen insanlarımız elbette yasal haklarını sonuna kadar kullanmalıdır. Bir Hukuk devletine yakışan budur. Hukuk Devleti hesap verebilen devlettir. Ancak körü körüne , acımasızca , Hukuku çiğneyenleri , kanun tanımazları , adeta kahraman yaparak sonuca gitmek imkansızdır.

Bütün bu olayların sebebi ne olursa olsun 1 mayısta TAKSİM'deyiz diyen zihniyettir. Acaba aynı zihniyet yarın ne olursa olsun MECLİSTE' yiz.. Öbür gün ne olursa olsun YARGITAY'dayız mı olacaktır ? Buna evet haklılar toplantı ve gösteri yürüyüşü yasal haktır. İstediklerini yapabilirlermi diyeceğiz ??

Sayın Türk'ü objektif tutumundan dolayı kutluyorum....

Hırsızın hiç mi bir suçu yok Saygılar sunarım.