Mesajı Okuyun
Old 19-08-2008, 08:48   #11
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımıcı

Şikayet dilekçesinin ,olayı ve delilleri içermesi yeterlidir.Olayın ayrıntıları soruşturma sırasında anlaşılacaktır.

Şikayetiniz üzerine henüz bir ceza davası açılmamıştır.Davanın açılmasını gerektirecek delilleri savcılığa sunmanız kanaatin oluşmasına katkıda bulunacaktır.

Bir konuya yeniden dikkat çekmek istiyorum.

Yurttaş olarak adaletin gerçekleşmesi için savcılığa şikayet dilekçesi verilmesini takdirle karşılıyoruz.Bu ;yuttaşın hastayım ,tedavi olmam gerek demesi gibi önemli bir adım.

Fakat hasta olduğunu düşünen yurttaş ,tedavisi için nasıl kendi kendine hareket etmemesi gerekiyorsa,bir uzmandan yardım alması gerekiyorsa,

Haksızlığa uğramış yurttaşında bir avukattan hukuki destek alması aynı öneme sahiptir.

Üstelik CMK gereği mağdurlara barodan gecikmeksizin bir avukat atanması hakkı yasalarımızda mevcuttur.
Bu hakkın kullanılması adaletin gerçekleşmesine önemli bir katkıyı sağlayacaktır.

KAHDEM in en önemli amaçlarından biri hak arama bilincinin oluşmasına katkıda bulunmak ve bir avukattan destek alarak adalet mekanizmalarından kadınların yararlanmasını temin etmektir.

Bu nedenlerle,gecikmeksizin bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı, mali durumunuz elverişli değil ise barodan avukat atanmasını isteme hakkınızı kullanmanızı ısrarla öneriyoruz.

Kadınlar,Hakkınız Var,Avukat İsteyin!!!!