Mesajı Okuyun
Old 09-09-2006, 18:24   #5
yağmurdamlası

Ben Kamu Yönetimi öğrencisiyim.Hocalarımızla bu konuları yani torpil olup olmama işlerini çok konuşuyoruz.Eskisi kadar torpilin olmadığını asıl işin bizlerde bittiğini söylüyorlar.Kpss'yi atlatmadan zaten yazılı sınava bile girme hakkımız olmuyor ve bir büyük eleme bu sayede yapılmış oluyo.Sonra biz hocalarımıza şu soruları da soruyoruz.Okuduğumuz üniversite ne kadar önemli.Bu sınavlarda Ankarada bulunan öğrenci arkadaşlarımızın başarılı olmasını ben şöyle açıklayabilirim.Ankarada okuyan arkadaşlarımız olayın ciddiliğini bilen ve çalışan arkadaşlarımız.Fakat çoğu arkadaşımız ise az bir çalışmanın yeterli olabileceğini düşünerek girdikleri için başarısız oluyorlar.Bizler kaliteli olacağız okuduğumuz üniversitenin o sınav anında bize bir yararı olmayacağını düşünüyorum.Sonra sözlü mulakatta bazen sorulan soruları bilmekten daha önemli olan şey kendine güvenin ve duruşunmuş.Evet sen orada Kaymakam olmak için bulunuyorsun.Her konuda kendine olan güvenimizi onlara da hissettirmeliyiz diye düşünüyorum.Sizce?