Mesajı Okuyun
Old 16-04-2007, 23:05   #28
av.mgul

açıkcası sizin yazdıklarınızı okudukça hevesim artıyor aynı zamanda gerçekler karşısında umudum kırılıyor..yani nasıl bir şey hissettiğimi bende bilmiyorum ama ben sorularıma devam edecem...
ilk sarun olarak maddi olanakların yetersizliğini söylemiştim. bu konuda sanırım sizin fazla bir öneriniz olamayacak..
bunun yanında diğer bir büyük sorun ise dil sorunu. (en başa döndük yine dediğinizi duyar gibi oluyorum) Kabul edersinizki Türkiye sınırları içerisinde yabancı dil bir yere kadar ilerletilebiliyor. bu nedenle sizin belirttiğiniz derece ingilizce yeterliliği için yurtdışında dil eğitimi almak gerektiğini düşünüyorum.
bu konuda yaptığım araştırmalarda ise yurtdışında ki kursların yetersiz olduğu söyleniyor. bunun yerine üniversitelerin bünyelerindeki dil eğitimlerinin daha iyi olduğu ve akademik dil için üniversitelerin daha iyi olacağı söyleniyor sizin bu konuda düşünceniz nedir acaba?
(Biraz karışık bir anlatım oldu sanırım. Kısaca sormak istediğim master öncesi dil eğitimi hakkında bize ne söyleyebilirsiniz.)