Mesajı Okuyun
Old 24-08-2016, 10:55   #10
Stj. Av. Oya

Alıntı:
Yazan av_asena
İyi günler, Dün akşam saatlerinde başıma talihsiz bir olay geldi ve en yakın karakola şikayetimi yaptım. Fakat konu hakkında yardımcı olabilecek meslektaşlarıma bir kaç sorum olacaktı. Sitemizin önünde köpeğimi gezdirirken, hemen yanımızda bulunan ve bir firma tarafından depo olarak kullanılan binanın köpeği (köpek bağlı tutulmuyor, herzman serbst bırakılıyor) ve yanındaki bir kaç sokak köpeği köpeğime çok fena şekilde saldırdı ve yaraladı. Köpeklerin elinden komşuların ve yakındaki taksi durağının sakinlerinin yetişmesi üzerine kurtulabildik. Ama bu saldırı devam ettiği sürece hem ben sinir krizi geçirdim hem de köpeğim malesef ki defalarca o kocaman kurt köpeğinin dişleri arasında yaralandı. Bunun üzerine ben hemen köpeğimi veterinere götürdüm ve tedavisini yaptırdım. Veterinerden raporu alarak karakola giderek söz konusu şirket sahibinden ve binanın gece bekçisinden şikayetçi oldum. Zira 1 yılı aşkın bir süredir site sakinleri olarak şirket yetkililerini köpeği bağlı tutmaları konusunda uyarıyoruz, ve bu başıma gelen olay bu köpeğin ilk vukuatı değil. Daha önce bir çocuğa ve bayana saldırısı da oldu. Fakat şirket sahiplerinin ve bekçinin şimdiden ne diyecekleri malum " o bizim köpeğimiz değil, sokak köpeği". Bu durumda TCK m. 177deki tehlike suçu oluşmuş mudur ve yaşadığım bu can sıkıcı olay nedeniyle dünden beri tam olarak kendime gelebilmiş değilim, ciddi bir sinir krizi geçirdim. Bu nedenle de tazminat davası açmam ve kazanmam ihtimal dahilinde olabilir mi? Ayrıca bu şirketle her şekilde mücadele etmeyi (basın yolu dahil) düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi günler diliyorum.

Merhaba aynı olay müvekkilimin başına geldi. Köpeğini gezdirirken, daha önceden de şikayet edilen ama yine de tasmalı-bağsız başı boş gezdirilen sahipli köpek müvekkilin köpeğine saldırıp yaralamış. Müvekkil karakolda şikayetçi olmuş ve 177'den dava açıldı yeni.

Öncelikle sizin davanızın sonucunu öğrenebilir miyim?

Bir de müşteki vekili sıfatı ile davayı takip edersek ve karşı taraf ceza alırsa lehimize maktu vekalet ücreti hükmedilir mi? Ceza aldıktan sonra da köpeğin tedavi giderleri için tazminat davası açmayı düşünüyoruz. Bu konudaki tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.