Mesajı Okuyun
Old 29-06-2009, 11:47   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av_asena
İyi günler, Dün akşam saatlerinde başıma talihsiz bir olay geldi ve en yakın karakola şikayetimi yaptım. Fakat konu hakkında yardımcı olabilecek meslektaşlarıma bir kaç sorum olacaktı. Sitemizin önünde köpeğimi gezdirirken, hemen yanımızda bulunan ve bir firma tarafından depo olarak kullanılan binanın köpeği (köpek bağlı tutulmuyor, herzman serbst bırakılıyor) ve yanındaki bir kaç sokak köpeği köpeğime çok fena şekilde saldırdı ve yaraladı. Köpeklerin elinden komşuların ve yakındaki taksi durağının sakinlerinin yetişmesi üzerine kurtulabildik. Ama bu saldırı devam ettiği sürece hem ben sinir krizi geçirdim hem de köpeğim malesef ki defalarca o kocaman kurt köpeğinin dişleri arasında yaralandı. Bunun üzerine ben hemen köpeğimi veterinere götürdüm ve tedavisini yaptırdım. Veterinerden raporu alarak karakola giderek söz konusu şirket sahibinden ve binanın gece bekçisinden şikayetçi oldum. Zira 1 yılı aşkın bir süredir site sakinleri olarak şirket yetkililerini köpeği bağlı tutmaları konusunda uyarıyoruz, ve bu başıma gelen olay bu köpeğin ilk vukuatı değil. Daha önce bir çocuğa ve bayana saldırısı da oldu. Fakat şirket sahiplerinin ve bekçinin şimdiden ne diyecekleri malum " o bizim köpeğimiz değil, sokak köpeği". Bu durumda TCK m. 177deki tehlike suçu oluşmuş mudur ve yaşadığım bu can sıkıcı olay nedeniyle dünden beri tam olarak kendime gelebilmiş değilim, ciddi bir sinir krizi geçirdim. Bu nedenle de tazminat davası açmam ve kazanmam ihtimal dahilinde olabilir mi? Ayrıca bu şirketle her şekilde mücadele etmeyi (basın yolu dahil) düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi günler diliyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. TCK 177 inci maddeden yararlanabilirsiniz. Köpek size saldırmasaydı da bu maddeden yararlanabilirdiniz. "Köpek bize ait değil" yolundaki savunma, tanıklarla çürütülebilir. Böyle bir savunma yapılırsa; Belediyeye de başvurun, derim.