Mesajı Okuyun
Old 24-03-2008, 16:02   #9
uye8490

Alıntı:
Yazan tuval2310
sayın yaren,
'umarım olur' derken neyi kastettiğinizi tam olarak anlayabilmiş değilim..''Siz o insanları boşuna suçluyorsunuz bunu anladığınızda umarım içiniz acır,'' gibi bir sonuç çıkıyor cümleden ya da ben öyle algılıyorum..
Öncelikle ilk mesajımda da gayet net bir şekilde ''Aklımdan kimi geçirsem utanıyorum,haksızlık yapıyormuşum gibi geliyor'' cümlesi ile arkadaşlarımı ''kendi içimde'' de olsa zan altında bırakıyor olmaktan duyduğum rahatsızlığı dile getirmiştim..

Olayın şu anda anlatmayacağım çok somut koşulları sonucunda,her ihtimali düşünüp gereğinden fazla araştırdıktan sonra böyle bir sonuca varmış ve sizlerle paylaşmak istemiştim..

Bahsettiğiniz o ''en ufak şüpheye'' sahip olmayı ne çok istedim ve bu sebeple ne çok araştırma yaptım bir bilseniz , bulabilseydim direkt olarak şüpheden sanık yararlanır ilkesini uygulayacaktım zaten büyük bir zevkle hem de ..

Hazır ceza yargılamasından bahsetmişken , biliyorsunuz ki bu 'en ufak şüphe' dediğimiz hayati öneme sahip duruma tüm dosya detaylı bir şekilde incelenmeden ulaşılamıyor..Ben o dosyayı çok iyi inceledim emin olun ve bu olayı sizlerle paylaşmak istedim, aksi taktirde 'iftira' suçunu işlemiş olurdum değil mi?

Benim konuyu açarkenki amacım tamamen en kaba haliyle söylüyorum dostlarımızdan yediğimiz kazıklara parmak basmaktı..Altınlara hiç üzülmediğimi dostlardan böyle bir şey görmüş olmanın canımı acıttığını bir kaç kez tekrar etmiştim..(olayın tüm ayrıntılarını vermemiş olmam , daha çok hissettiklerimden bahsetmem bunun kanıtıdır...)
Ben isterdim ki henüz mesleğinin çoook başında olan bu meslektaşınıza güvenin , ceza yargılamasındaki ilkeleri az çok bildiğimi göz önünde bulundurun ve üzüldüğüm bu olayda 'umarım öyle değildir,üzülmeyin' diyin..
Başta da bahsettiğim gibi umarım cümlenizden ben o sonucu çıkarmışımdır aksi takdirde yukarıda bahsettiğim 'iftira' suçunu işlediğimi ima ettiğinizi düşüneceğim..
Saygılar
Çok masumca kullanılmış ve sizin bu olayda yanılıyor olmanız dileğini taşıyan bir sözcüktü.Yanılıyor olmayı sizin de çok istediğinizi tahmin ederek...Ben, ne kimseye iftira suçu işliyorsun şeklinde bir ithamda bulundum ne de "umarım yanıldığını anlarsın da için acır" şeklinde beddua ettim. Böyle bir anlam yüklemenize şaşırdım doğrusu.Ben başkaca bir şey söylemeden geçmiş olsun diyeyim.