Mesajı Okuyun
Old 01-02-2010, 12:15   #5
erk42

Merhaba. Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Mahkemenin hükmettiği nafaka ilamdada belirtilmiş olup MK 197 çerçevesinde hükmedilmiş nafakadır. İcra müdürüne bu hususu anlattım ve ikna ettim.
Ancak müdür bey bu nafakanın 2008 yılına kadar devam edeceğine karar verdi. Nedeni ise 2008 yılında boşanma davası açılmış olmasıdır. Boşanma davası kabul edildi. nafaka bağlandı. Fakat dosya henüz temyiz aşamasında olduğundan kesinleşmemiştir.
İcra müdürü boşanma davasının açılma tarihine kadar tedbir nafakasının talep edilebileceğini bu tarihten sonra ise talep edilemeyeceğini söylemektedir.
NOT:2009 yılında nafaka borçlusu (tedbir nafakası)nafaka yükümlüğüne yerine getirmemekten hapis cezası almış ve bu karar kesinleşmiş, infaz aşamasındadır.İcra müdürünün söylediği doğru ise borçlunun hapis cezasından dolayı sorumluluğumuz olurmu.Çünki 2008 de tedbir nafakası son bulmuş ise bu nafakayı ödememek suç oluşturmaz.tedbir nafakası devam ediyorsa infazdan dolayı tekrar şikayet edebilirmiyim.
Sorumluluğumuz doğacaksa infaza başlamadan şikayetten vazgeçmemiz için acil cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.