Mesajı Okuyun
Old 03-12-2006, 20:16   #9
Sezgin ÜNSEL

Varsayılan hayat

İlkinç rumuzlu arkadaşa ve ona katıldığını belirten arkadaşa katılmıyorum, hayatın anlamı ben olursa bencillik doğar, hayat paylaşmaktır, sevgiyi paşlaşmak acıyı paylaşmak kısacası herşeyi paylaşmak,
Hayatın anlamı bence paylaşmaktır, hiç bir insan yalnız yaşayamaz, doğumla başkalarına bağımlı yaşamaya mecbur bırakılmışız, doğum anne ile başlar, ardından eğitim gelir öğretmenler, arkadaşlar, ardından eğer erkekseniz askerlik daha sonra evlilik,
her aşamada hayatınıza birileri ya renk katar yada karartır, ama sonuçta mutlaka birileri vardır hayatınızda ve siz malesef bu birileri ile bazen sevğiyi bazen acıyı paylaşırsınız,
Mutlu günlerinizde çevrenizdeki dostlarınızla sevgiyi paylaşırken acı gününüzde yine dostlarınız ile hüznü paylaşırsınız, Acılar paylaştıkça azalır, sevğiler paylaştıkça çoğalır, Hayatınız boyunca hep birşeyleri paylaşırsınız, örneğin iki kardeşsinizdir annenizin sevgisini paylaşırsınız, sadece sizi sevmesini kardeşinizi sevmemesini isteyemezsiniz, yada iki çocuğunuz var birini sevip öbürünü dışlayamazsınız,
Bence hayatın anlamı paylaşmaktır, saygılarımla