Mesajı Okuyun
Old 14-05-2005, 22:59   #6
a_y_n_u_r

merhaba,
yardımlarınız için çok teşekkürler.gerçekten söyledikleriniz içimi rahatlattı.
ayrıca biraz aceleci davrandığımı da geçen hafta Medeni Usul Hukuku dersinde farkettim.derste idari ve adli makamlara nasıl dilekçe yazmam gerektiği konusundaki çoğu şeyi öğrendim.ayrıca ;

sayın av. zuhala,
size belirtmeliyim ki şu anki hukuk eğitimi sisteminden çoğu öğrenci olduğu gibi ben de çok şikayetçiyim.biraz bundan bahsetmek istiyorum (bilmiyorum sizin dönemden ne kadar farklı).
yılda seçmeli derslerle birlikte toplam 13 hukuk dersi alıyorum.Sizce bu ağır değil mi? Bir eğitim fakültesi öğrencisi bile 6 ders alırken.yanlış anlamayın asla onları önemsemediğimden değil; en azından üniversite eğitimlerinde daha önceden öğrendiklerinin katkısı da var.Hukuk öğrencilerine; yani daha üniversiteye başlarken hukuk kavramlarının henüz bir kaçından haberi olan bu öğrencilere böyle yoğun bir sistemle karşı karşıya bırakmanın anlamı ne?
Araştırmayı seven bir öğrenci olarak bu kadar dersle başa çıkamadığıma dikkat çekmek istiyorum.Her yıl en az dört dersim bütünlemeye kalıyor ve tüm yazım boşa gidiyor.ben ancak bu okulu bitirebildiğimde stajımla bişeyleri yerli yerine koyabilicem sanırım.