Mesajı Okuyun
Old 23-12-2008, 18:15   #1
üye27169

Varsayılan KeŞkelerİnİz Var Mi?

Keşke demek beni her zaman mutsuz etmiştir ....sonuçta zamanı geriye alıp değiştiremiyoruz.....bu yüzden şu anda ki KEŞKEM: Keşke bu kadar çok keşke demeseydim.Keşke hayatı bu kadar çok ciddiye alıp da kendimi üzmeseydim. Zaman, önemsediğimiz veya önemsemediğimiz o kadar çok şeyleri alıp götürüyor ki götürdüklerinin yerini hiçbir şey tutmuyor.Dün sokakta görüp selamlaştıklarımızı ertesi gün toprağa verebiliyor,yarın diye ertelediklerinizi asla gerçekleştiremiyoruz.Öyle sarsılıyoruz ki zamanın karşımıza çıkardıklarına,toparlamamız yine zamana kalıyor. Hem de çoook uzun bir zamana... Keşkelerimizin çoğunun niye oluştuğunu düşündünüz mü hiç? Ben birkaç gündür bunu düşünüyorum, Zamanı ertelemek öyle acı bir hal alıyor ki, hani bazen tanıdık birini görür arkasına yetişmeye üşeniriz nede olsa başka zaman karşılaşırız, telafi ederim diye düşünürken o zaman hiç gelmeyebiliyor ya , o zaman hayatı, yapacaklarımızı ertelemekle ne kadar yanlış bir şey yaptığımızı görüyoruz, ancak bunu görmemiz bile zamanı geri getirmiyor. işte son zamanlarda böyle zamanlara daha sık rastlar oldum.(nedense başka örnek bulamadım)tanıdıklarımızı yolda görüp arkasından yetişmek için hiçbir çaba sarf etmeyip,başka bir gün görür telafi ederim diye,nede olsa önümüzde daha çok zaman var diyoruz.En azından ben öyle sanıyordum. Hiç de öyle olmuyor.Bir ve yetişmeye konuşmaya üşendiğimiz tanıdıklarımızın,arkadaşlarımızın ölüm haberini alıyoruz.Evet o an donup kalıyoruz üzülüyoruz kısa bir zaman sonra üzüntümüzün yerini pişmanlık alıyor ve o an keşke konuşsaydım,başka türlü davransaydım dediğimiz oluyor.Keşke arkasından seslenip de halini hatırını sorup,bir kaç cümle etseydim keşke ertelemeseydim,keşke arayıp sesini duysaydım dediğimiz oluyor…...Ve bu benim ilk keşkem değildi hayatta. ( bu örneği verdim diye üşendiğim için konuşamadığım arkadaşımın başına bir hal geldiğini düşünmüyorsunuz değil mi?Misal bu ya ) Eğer keşkeniz olmasın istemiyorsanız ertelemeyin bir tanıdığa selamı, ertelemeyin hayatı.... Amacım bu konuyu takıntı haline getirmek değil sadece keşkelerimizin aza inmesi. geçmiş geçmişte kalıyor ama ileriki dönemleri düşünerek yazıyorum keşkelerimiz olmasın diye.... Keşkesiz hayat doya doya yaşanmışlıkların çok olduğu bir hayattır. Ve genelde en hazin sözler..... KEŞKE diye başlar Keşkelerinizin.. olmadığı günler diliyorum.