Mesajı Okuyun
Old 25-05-2011, 13:47   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan madur01
Öncelikle şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Şahsım A____da babama ait 4 katlı evin 3. katında ikamet ediyorum.Buranın elektrik su ve telefonu babamın adına çok uzun yıllardır.

Ben daha önce B____da eşimle ikamet etmekteydim eşimle sıkıntılarım olunca benim ve kızımın ikametini A____ya babamın evine taşıdık.Yani eşimin resmi olarak şuanda bulunduğum yerde ikameti yok..

Daha sonra eşim yanıma geldi burada çalışmaya başladı(tekrar yürütebilirmiyiz diye) ve 4 ay önce yine çekip gitti ve arkasından çalıştığı yerden icra kağıtları gelmeye başladı ben bunların hiçbirini almadım.Ayrıca eski iş yerinden arayıp eşisin senden bunu alacağız diye tehditler alıyorum..postacıda beni kapıda zorluyor eşisin bu adam burada oturuyor ben biliyorum diyor...Karakoldan polisler gelip eşimi soruyor..bu tebligatları zorla bana vermek istiyorlar...

Bu kapsamda oturduğum yere haciz gelir mi..ben ne yapmalıyım..Teşekkürler acil cevabınızı bekliyorum...Saygılar

Eşinize ait hiçbir evrakı almamakla isabetli davranmışsınız. Kural olarak, eski eşinizin borçlarından sorumlu değilsiniz. Ancak, yaşadığınız olaylar alacaklıların sizin üzerinize gelmeyi planladığını göstermektedir. Ola ki, haciz yapılırsa "istihkak iddiasında"bulunmayı ihmal etmeyin.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.