Mesajı Okuyun
Old 24-11-2006, 21:02   #8
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bizler de eskiyoruz sn. Doğanel.

Anladığım kadarıyla soruyu soran öğrenci arkadaşımıza, okulda verilen bir ödev sorusu bu veya bir araştırma vb.

Sorusunu sordu, yanıtını kıdemli bir hukukçudan aldı ve tekrar bir yanıt vermedi.

Hukuk mantığını Yargıtay kararlarıyla pekiştirmek ne derece doğru, ilk olarak bunu bilmiyorum.

Bir ödev veya araştırma sorusunu kapsamlı bir hukuk sitesine yönelterek, nitelikli bir yanıtla, uygulamaya yönelik bir içtihatla karşılaşıp pekiştirmek, ne derece doğru, bunu da bilemiyorum.

Öğrenciliğimizde öğretenlerce, içtihatlarla haşır neşir edildiğimizi anımsamıyorum. Eğitim teori üzerine kuruluydu, yasalar kavratılırdı, ama öncelikle mantıkları. Yapılan pratikler de teorik sorulardan oluşurdu, ki biz , devamında, minimum düzeyde de olsa bazen, Anayasa Mahkemesi kararlarını veya Yargıtay kararlarını tartışır, eleştirir, beğenir veya beğenmezdik.

Hukuk yeni gelenlerce ilerlerdi.

Sayın Neslegen,

Dilerim aldığınız yanıtı, bir dayanak olarak alır, ödev halloldu gözüyle bakmaz, öncelikle mantığını kavrayıp sindirmeye çalışırsınız.

Zamanı gelmeyeni bugün öğrenmek, görece yarar sağladığınız sanısını, ciddi bir yanılgı olarak sunar yoksa size ilerleyen zamanda.

Sn.Doğanel'in sunduğu kararı tartışarak konuyu pekiştirmeye ne dersiniz mesela?

Saygılarımla...